Osiągnięcia

Drużynowy Mistrz Świata 2022

• Drużynowy Mistrz Świata 2022

Żużlowa reprezentacja Polski wygrała 18. edycję Speedway of Nations 2, czyli Mistrzostwa Świata do lat 21. Swój udział w tym sukcesie miał Wiktor Przyjemski, który niestety doznał kontuzji podczas jednego z biegów.

Juniorskie mistrzostwa świata w 2022 roku odbyły się w Vojens (Dania). Na starcie stawiło się w sumie 7 reprezentacji, w tym Polska w składzie Wiktor Przyjemski, Mateusz Cierniak i Jakub Miśkowiak. Polacy ponownie przystąpili do zawodów w roli faworytów, co potwierdzali od początku zawodów.

Nasz beneficjent zdobył dla Polaków 4 punkty w swoimi jedynym dokończonym biegu. Niestety w biegu numer 5 Przyjemski doznał kontuzji, która wykluczyła go z imprezy. Jego miejsce zajął rezerwowy Mateusz Cierniak. Polacy okazali się najlepsi w rundzie zasadniczej i awansowali do wielkiego finału, gdzie czekali na zwycięzcę meczu Czechy – Wielka Brytania. Tam lepsi okazali się nasi sąsiedzi.

W finale obyło się bez niespodzianek. Polacy tak samo jak w rundzie zasadniczej pewnie pokonali Czechów. Dla “Biało-Czerwonych” było to 9. kolejne zwycięstwo na tej imprezie. W sumie w całej historii nasi reprezentanci 15-krotnie zgarniali złoto w Speedway of Nations 2.