Osiągnięcia

Indywidualny Mistrz Świata Juniorów 2024

• Indywidualny Mistrz Świata Juniorów 2024

27 września w Toruniu odbyła się ostatnia runda tegorocznych Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Beneficjent programu PFNteam100 Wiktor Przyjemski nie oddał pozycji lidera klasyfikacji generalnej podczas żadnej z rund tegorocznego Speedway Grand Prix 2 i zdobył swój pierwszy złoty medal w tych Mistrzostwach w karierze.

Po znakomitym turnieju w szwedzkiej Malilli, który przyniósł mu zwycięstwo – tam podium było w 100% biało-czerwone – Wiktor Przyjemski w Rydze ponownie zanotował dobry występ. Co prawda musiał tam uznać wyższość Nazara Parnickiego, jednak łączna suma zgromadzonych w obu turniejach punktów, pozwoliła mu umocnić się na pozycji lidera SGP2.

W piątkowej rywalizacji na Motoarenie w Toruniu lider rankingu nie pozwolił swoim rywalom na zbliżenie się do tytułu Mistrza Świata Juniorów. Przyjemski wygrał cztery z pięciu biegów w fazie zasadniczej. Reprezentant Polski wygrał także swój wyścig półfinałowy i tym samym zapewnił sobie zwycięstwo w cyklu, jeszcze przez rozpoczęciem finału. Bieg finałowy, i to w trzecim podejściu, ukończyło tylko dwóch zawodników, najpierw upadł Fhilip Hellstroem-Baengs, potem zajmujący drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Nazar Parnicki. Tym razem w finałowym meczu triumfował Mathias Pollestad przed Wiktorem Przyjemskim. To jednak pozwoliło naszemu beneficjentowi na utrzymanie pozycji lidera klasyfikacji generalnej i zapewnienie zwycięstwa w cyklu Speedway Grand Prix 2.